Ankieta dotyczaca forum

Tematy nie związane z serialem, czyli można rozmawiać (prawie) o wszystkim :)

Czy jest potrzebne nowe forum

Ankieta wygasła Pt kwi 30, 2010 12:16 am

nie
3
43%
tak
4
57%

Liczba głosów : 7

Ankieta dotyczaca forum

Postprzez Mad Hatter » Pt kwi 16, 2010 12:16 am

Drodzy użytkownicy - w tym wątku proszę o wszystkie opinie, jakie macie co do tego forum. Czego nie ma, czego brakuje? A może co Wam się podoba? Chcielibyście widzieć jakieś zmiany? Jeśli tak, to jakie? A może zrobić forum zupełnie od nowa? Przy okazji zamieszczam prostą ankietę i będę wdzięczny, za wypowiedzenie się :)
Mad Hatter
Site Admin

Postprzez kaczdaniels » Pt kwi 16, 2010 9:50 am

Hmm... Na początek może tak zgrać skórkę stronki (s) i księgi gości (kg) z skórką forum (f) by były cholernie podobne bądź taki same ;)

Nie wiem co miałeś namyśli pisząc "nowe forum" czy chodziło Ci o odświeżenie go czy o zmienienie całkowite, np. hostingu, serwera czy php ;]

Logo i baner zrobić, a poprawić nagłówek s&kg&f (skrót, patrz wyżej) ;}

Do forum dodać ShoutBox. Mam dwie wizje forum, rozbudowaną i skromną.

Rozubowana
Pierwsze kroki na forum
- Zasady forum
- O czym jest serial
- Powitania

Due South
- Strona techniczna
- Opowiadania
- Bohaterowie

Odtwórcy ról
- Życie prywatne
- Plotki
- Fan Club

Inne
- Zdjęcia
- Filmy
- Muzyka
- Linki

Dyskusje o wszystkim
- Kanapa gawędziarzy

Serwis
- Forum
- Strona
- Pomoc

Skromna
Ogłoszenia
- Regulamin
- Działanie forum
- Linki

Między nami forumowiczami
- Powitania
- Zdjęcia forumowiczów
- Nasze twórczości

Dyskusje
- Opowiadania
- W temacie
- Poza tematem

Media
- Zdjęcia
- Filmy
- Muzyka
kaczdaniels

Postprzez vento » Pt kwi 16, 2010 10:59 am

Może nowe forum nie jest konieczne, ale przydałoby się tchnąć w nie trochę życia. Nie mam na razie jakiś konkretnych pomysłów, jak to zrobić, ale gdy coś mi przyjdzie do głowy, na pewno dam znać.
I drodzy fani, nie bójmy się pisać opowiadań :D
vento

Postprzez eNeR! » Pt kwi 16, 2010 3:03 pm

Na pewno podział jest potrzebny, bo już teraz jest za dużo tematów i bałagan, zresztą przydałoby się też ograniczyć trochę ilość tematów wyświetlanych na jednej stronie, bo lista jest za długa.

Potrzebne jest też logo na górze i mogłoby to być logo aktywne - po kliknięciu można byłoby się przenieść do Serwisu. Serwis i Forum byłyby bardziej zintegrowane, tak samo można by bardziej uwidocznić link do Forum w Serwisie, bo może ktoś zajrzeć tylko na stronę i przeoczyć Forum, może trzeba by ludzi bardziej zachęcić.

Przydałaby się także możliwość szybkiej odpowiedzi pod postem, żeby nie trzeba było otwierać kolejnej strony, tylko móc odpisywać od razu.

Shoutbox jest moim zdaniem całkowicie zbędny, to dobre dla dzieci neo, od tego jest czat, a dla rozmawiania o czymkolwiek jest dział OffTopic, jest także Księga Gości. Zresztą a propos Księgi to moim zdaniem Strona Główna powinna zawierać nie tylko newsy ale właśnie także wpisy z Księgi (czyli pół strony newsy a drugie pół - od połowy do dołu strony Księga).

Na Forum na którym udzielam się od lat takie funkcje się sprawdzają i myślę że są potrzebne.

No i prywatne wiadomości! Nie wiem właściwie dlaczego tutaj pw nie działają. To przydatny sposób komunikacji, nie każdy chce, by zapychano jego skrzynkę email a pw to bardzo wygodna rzecz.

Na razie to chyba tyle, jeśli coś mi przyjdzie do głowy, napiszę.
eNeR!

Postprzez Taga » N kwi 18, 2010 8:25 pm

Przydałby się większy podział na działy, szczególnie dotyczący samego serialu. Panuje lekkie zamieszanie z tematami, więc dobrze byłoby to uprzątnąć. I koniecznie jakieś logo związane z serialem, bo samo to zachęca gości do przeglądania forum ;)
Taga

Postprzez eNeR! » Pn kwi 19, 2010 5:53 pm

I jeszcze opcja zobacz nieprzeczytane posty oraz po późniejszym wybraniu danego tematu ustawienie strony na nieprzeczytanym poście, bo temat otwiera się na pierwszym poście. Ogólnie można przeoczyć jakiegoś posta a obecna opcja zobacz posty od ostatnie jwizyty pokazuje też moje własne posty i to też dezorientuje. Takie funkcje ułątwiające życie posiada np. Forum phpBB modified by Przemo ˆ 2003 phpBB Group ale podejrzewam jednak, że byłaby to duża rewolucja dla Forum i może nie wchodzić w grę.

EDIT: Nie ma także opcji szybkie cytowanie selektywne - trzeba cytować całość i wycinać fragment, też nie jest to za fajne.. :roll:
eNeR!

logo

Postprzez landauer » Pn kwi 19, 2010 8:09 pm

mogę podjąć się wykonania logo dla strony i forum, proszę o propozycje jakie elementy miałoby ono zawierać - mailujcie: miroslaw.stygar@gmail.com
landauer

Postprzez sol » Wt maja 11, 2010 11:09 pm

Mam pomysł zaczerpnięty z innego forum serialu brygada ratunkowa, żeby zrobić osobny temat związany z poszczególnymi sezonami i dalej poszczególne odcinki, opisana ich treść i wtedy można będzie je komentować, wpisywać swoje przemyślenia, spostrzeżenia, cytaty itp.
sol

Postprzez William_Munny » Pn lut 21, 2011 5:48 pm

I co z tymi wszystkimi pomysłami? Realizujemy je?
William_Munny

Postprzez kaczdaniels » Pn lut 21, 2011 11:50 pm

Przykro mi to pisać, ale ja się wypisuje z forum. Nie mam czasu na zaglądanie na fora i różnego rodzaju portale. Swój pomysł już przedstawiłem teraz to wszystko zależy do administratora. Pozdrawiam i życzę powodzenia zarówno w życiu prywatnym jak i tu w Internecie, publicznym :)
kaczdaniels

Postprzez vento » Śr mar 09, 2011 9:42 am

William_Munny napisał(a):I co z tymi wszystkimi pomysłami? Realizujemy je?

No właśnie, też chciałabym to wiedzieć.

Kaczdaniels, powodzenia i papa :)
vento

Re: Ankieta dotyczaca forum

Postprzez ryniu91 » Śr paź 30, 2013 12:03 pm

Brawo, pomysły dobre, teraz trzeba to wprowadzić ;P
ryniu91

Re: Ankieta dotyczaca forum

Postprzez LuckyStr1ke » So lis 09, 2013 12:09 am

ryniu91 napisał(a):Brawo, pomysły dobre, teraz trzeba to wprowadzić ;P

no wlasnie :P
LuckyStr1ke